دکتر زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی


آیا می دانید

روش پانسمان بعد از عمل کیست مویی

روش پانسمان بعد از عمل کیست مویی
پانسمان کیست مویی با توجه به روش عمل متفاوت است. به طور کل عمل جراحی کیست مویی یا سینوس پیلونیدال به دو روش کلی جراحی باز و بسته انجام می شود. در روش جراحی باز زخم باز گذاشته می شود و در روش بسته زخم با بخیه بسته می شود. روند تعویض پانسمان کیست مویی به روش باز بسیار طولانی و سخت است اما در روش بسته روند تعویض پانسمان خاصی وجود ندارد و سختی و مشقت روش باز را نخواهد داشت.
تعویض پانسمان در جراحی کیست مویی بسته
پانسمان محل کیست مویی روز سوم بعد از عمل برداشته خواهد شد. این بدان معناست که شما تا روز سوم نباید به پانسمان دست بزنید. معمولا یک درن از زخم محل عمل بیرون گذاشته می شود تا خون آب و پلاسما باقی مانده به مرور خارج شود تا زخم به خوبی خشک شود. به هیچ عنوان به این درن دست نزنید و از آن مراقبت کنید که جدا نشود. در روز سوم پزشک درن را خارج می کند و بدون اجازه و هماهنگی پزشک به درن دست نزنید.
بیمار بعد از برداشتن پانسمان و درن هیچ گونه ترشح و مشکلی نخواهد داشت.
در روز سیزدهم بعد از عمل بخیه اصلی که با جنس پلاستیک است و از زیر زده می شود برداشته خواهد شد. این بخیه پلاستیک از زیر زخم زده می شود تا اثری از بخیه ها بر روی پوست باقی نماند. اگر برش هم با لیزر باشد جای برش نیز باقی نخواهد ماند و طی گذشت زمان اثری از جراحی به جا نمی ماند.
از روز سوم که پانسمان برداشته می شود بیمار می تواند حمام کند و به روند عادی زندگی خود باز گردد.
بهتر است بیمار 20 روز بعد از عمل کیست مویی لیزر موهای زائد را شروع کند تا از عود و عوارض بعد از عمل جلوگیری کند. تا زمانی که بهبودی زخم حاصل نشده و لیزر موهای زائد ناحیه امکان پذیر نیست . در هر صورت ناحیه باید تمیز و عاری از هرگونه مو نگهداری شود.
تعویض پانسمان کیست مویی بعد از جراحی به روش باز
در روش جراحی کیست مویی به روش باز بیمار علاوه بر این که مدت ها درگیر عوارض بعد از عمل خواهد بود باید روزانه داخل زخم با سرم شستشو داده شود و گاز مرطوب داخل زخم گذاشته شود تا زخم از کف پر شده و پوست باید در مرحله آخر بسته شود. بیمار 2 تا 3 ماه به این روند ادامه می دهد. برخلاف روش بسته بعد از جراحی کیست مویی به روش باز بیمار مدت ها باید از انجام فعالیت های سنگین و نشستن خودداری کند تا زخم پر شود. تعویض پانسمان از یک روز بعد از عمل انجام می شود و بیار به طور معمولا قادر نیست به تنهایی این را انجام دهد.
با توجه به نکاتی که درباره تعویض پانسمان کیست مویی گفته شد به این نتیجه خواهیم رسید که دوره نقاهت بعد از جراحی کیست مویی به روش باز بسیار طولانی تر از روش بسته است. در نظر داشته باشید هرچه دوره نقاهت پس از جراحی هرگونه بیماری کوتاهتر باشد احتمال عود و آسیب و عوارض بعد از عمل بسیار کوتاهتر خواهد بود. بنابراین از پزشک خود بخواهید روشی که کوتاهترین دوره نقاهت را دارد برای شما انتخاب کند همچنین توصیه می شود جراحی کیست مویی با لیزر انجام شود تا از فواید لیزر نیز سود ببرید و گرفتار عوارض جراحی با تیغ جراحی نشوید.

کیست مویی,کیست مویی در زنان	,کیست مویی پایین کمر,لیزر کیست مویی	,درمان کیست مویی,بهترین دکتر کیست مویی,لیزر کیست پیلونیدال,کیست پیلونیدال	,درمان سینوس پیلونیدال با لیزر,سینوس پیلونیدال,درمان کیست پیلونیدال


آدرس مطب : تهران ، خیابان پاسداران ، نبش گلستان نهم ، پلاک 457 ، واحد 10
تلفن : 22761600 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ده مزیت لیزر در درمان و جفیشر چیست ؟ده نکته طلایی برای درمان لیزر شقاقدر چه مواردي بيمار براي علیزر شقاق در تهراندرمان و جراحی شقاقمهم ترین علل بروز یبوست چدرمان شقاق حاد و مزمنمراقبت بعد از عمل شقاقروش پانسمان بعد از عمل کیمعاینه شقاقروش عمل شقاق مقعد با لیزرنکاتی در مورد شقاق مقعدسوال های رایج برای درمان چرا مقعد من همیشه حالت سوسوزش مقعد درد و خارش علت چرا زخم شقاق به راحتی ترمسینوس پایلونیدالهمه چیز درباره فیستول مقشقاق مقعد یا فیشر در زنانهمه چیز درباره همورویید شقاق چیستهمه چیز درباره کیست مویی شقاق در بچه هاهموروئید و شقاق هنگام سفعلائم شقاقهموروئید خارجیعوامل افزایش دهنده ی خطر هموروئید در بچه هاصفحه اصلیهموروئید در بچه هاسوالات پزشکیهموروئید در بارداریهزینه لیزر هموروئید یا بویزیت آنلاین بیماران راهپماد شقاقآیا هموروئید یا بواسیر خآیا عمل جراحی کیست مویی مآبسه مقعدیانواع شقاقانواع فیشراگر آبسه مقعدی به موقع دربهترین عمل شقاقبیماری شقاق و رژیم غذایی تمرین کگلتشخیص هموروئیدتشخیص شقاق